Rita Kaasik - Jõgevamaa Aasta Ema 2017

 

 

 

Igapäevast tööd teeb Rita Kaasik Sotsiaalkindlustusametis, kus aitab elu hammasrataste vahele jäänud inimesi. Töö kõrvalt leiab ta aega omandada sotsiaaltöö eriala rakenduskõrgkoolis.

 

Rita pere on väga ühtehoidev ning sõbralik. Koos on loodud kaunis kodu, millest ei puudu ka armsad koduloomad. Hoolimata sellest, et üle on elatud raskeidki aegu, on Rita ikka optimistlik ning pere on saanud katsumuste läbi tugevamaks.

 

Rita on ka aktiivne kogukonnaliige. Ta kuulub Põltsamaa Vallavolikogusse ning on alalise hariduskomisjoni esimees.

Tundliku sotsiaalse närviga inimesena märkab ta ikka abivajajaid ning pakub neile tuge. Kui valla külaseltsid korraldavad lastelaagreid ja muid üritusi, siis kutsutakse ikka Rita abiks.

Kamari Haridusseltsi liikmena on ta igapäevaselt selle tegemistega seotud. 

 

Agaralt lööb Rita kaasa Kuningamäe Spordiklubi tegemistes, sest see klubi tegeleb ju suusatamisega. Tütar Hanna-Brita on juba saavutanud suusatamises silmapaistvaid tulemusi. 2017. a tuli ta klassikatehnika sprindis N18 vanuseklassis Eesti meistriks. 

Hanna-Brita valiti jõgevamaalaste poolt 2016. a lemmiksportlaseks.

 

Rita on just ilus illustratsioon ütlemisele – kes palju teeb, see palju jõuab.

 

Rita peres kasvab 2 last.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Konkursi "Jõgevamaa Aasta Ema" austamisüritusel osalenud nominendid.

 
Pille Otsus Mirje Põld Riina Pajula    
 
Tiina Ilves Tiina Kull Monika Maasing  

 

 

Lea Pikson                                                 Jane Oja                                            Piret Koll

 

     
Ariana Roooba      

     

Austamiseüritusel ei saanud osaleda konkursi nominendid Evelin Tamm ja Maret Jõe.

 

Konkursi "Jõgevamaa Aasta Ema 2017" nominentide ja laureaadi ühispilt.

Fotol: Jõgeva maavanem Viktor Svjatõšev (vasakult esimene) ja Jõgeva Omavalituste Liidu juhatuse esimees Enn Kurg (paremalt esimene).

 

 

 

 

 

Konkursil "Jõgevamaa Aasta Ema" tunnustakse Jõgevamaa ema, kes on silmapaistev töö- ja pereelus, aktiivne ühiskondlikul tasandil ja heaks eeskujuks teistele peredele.

Konkursi läbiviijateks on Jõgeva Maavalitsus ja Jõgevamaa Omavalitsuste Liit.

 

 

Aasta Ema tiitel on varem omistatud järgmistele Jõgevamaa emadele:

„Jõgevamaa Aasta Ema 2013" - Hiie Taks

„Jõgevamaa Aasta Ema 2014" - Karina Kaarepere

„Jõgevamaa Aasta Ema 2015" - Heveli Ivask

"Jõgevamaa Aasta Ema 2016" - Merle Müür

 

 

 

Konkursi „Jõgevamaa Aasta Ema 2017" nominendid.

 

 

PILLE OTSUS – on 40 aastat õpetanud Põltsamaa Muusikakoolis pillimängu. Orkestripillide õpilastele on ta heaks ansamblipartneriks klaverit mängides. Ta on väga kohusetundlik, tasakaalukas ja vastutulelik klaveriõpetaja ja klaveriõpetuse eestvedaja muusikakoolis.
2016. aastal omistas Põltsamaa Linnavalitsus talle aasta õpetaja tiitli. Pille eestvedamisel on Otsuste perekond Põltsamaa kohvikute päeval pannud oma Tamme tänava kaunis koduaias kahel viimasel aastal püsti meeleoluka Muusikakohviku. Otsuste koduaia kontserdid on osutunud väga menukaks. Pillel jätkub töö- ja pereelu kõrvalt ka aega laulda EELK Põltsamaa Niguliste koguduse segakooris ning Põltsamaa Kultuurikeskuse segaansamblis. Pille peres on 4 last.

 

MIRJE PÕLD - töötab Pala Vallavalitsuses pearaamatupidajana. Mirje on suureks eeskujuks oma kolmele tublile ja hakkajale lapsele. Mirje ja Jüri perest on kodutunde leidnud veel kaks last, tütre Janne sõbrad, kelle oma kodus oli hoolivusest ja toetusest  puudu. Kodu on koht, kus lapsed on õppinud kodutööde tegemist ja igaühel on oma ülesanne. Mirje on väga hea perenaine ja on oma oskused edasi andnud lastele. Mirje ja Jüri kodu on tunnustatud Pala valla Kauni kodu tiitliga. Mirje on olnud  Jõgevamaa Aasta õppija tiitli nominendiks. Mirje on alates 2009. aastast Naiskodukaitse liige ning Põhja-Tartumaa jaoskonna esinaine, olnud Tartu ringkonna juhatuse liige. Pere on tuntud oma spordiarmastuse ja tervislike eluviiside poolest. Koos käiakse matkadel, harrastatakse mäesuusatamist, Mirje on armastatud professionaalne pilatese treener nii Palal kui ümbruskonna valdades. Mirje tantsib naisrühmas Lahe, on naiskodukaitse lauluansambli liige. Ema eeskujul on ka selle pere lapsed rahvatantsu harrastajad, tegelevad laulmisega, on õppinud pillimängu ja armastavad näitekunsti. Mirjet tundes ja temaga koos töötades jääb tihti vaid imestada, kuidas ta kõike jõuab. Oma leebe oleku ja õrna häälega suudab ta rohkem kui karmi distsipliiniga. Mirje peres on 3 last.

 

EVELIN TAMM - töötab lasteaiaõpetajana Saare valla lasteaias Siilike Kääpa Õnneseene rühmas 2011. aastast. Töö kõrvalt asus Evelin õppima Tallinna Ülikooli, mille ta  lõpetas 2014.a cum laude.

Evelin on lasteaiarühma Õnneseene vastutav õpetaja ja selle omanäolisuse kujundaja. 2016.a korraldati Evelini eestvedamisel juba kuuendat aastat Õnneseene heategevuslikku laata, mis on üks kogukonna olulisemaid sündmusi ning mis toimub suurepärase koostöö tulemusena lapsevanemate, ettevõtjate ja kogukonnaga. Evelin on Saare Vallavalitsuse liige. Ta osaleb aktiivselt naisrahvatantsurühma Linely ja segakoor Serviti tegemistes. Evelini peres on 2 last.

 

RIINA PAJULA - ettevõtja, OÜ Pajula juhatuse liige. Ta on hakkaja naine, kelle tegevus kodus, tööl ja ühiskondlikus elus on eeskujuks kõigile. Riina on üles kasvatanud kaks tublit tütart, ta on hea vanaema oma neljale lapselapsele, leides alati aega nendega tegelemiseks.

 

Riina on aktiivne ka väljaspool pereringi. Ta on Mustvee Linnavolikogu esimees ja revisjonikomisjoni liige. Ta on tõestanud end ka eduka ettevõtjana. Riina perefirma OÜ Pajula avas 2015. aastal Mustvees hotelli Ankur, millega pälvis konkursi „Jõgevamaa Tunnustab" Jõgevamaa Hea Piirkonna Edendaja 2015 laureaadi tiitli. Riina peres on 2 last.

 

TIINA ILVES - töötab juhiabina Põltsamaa Raamatukogus. Tiinat on tunnustatud maakonnas Kolleeg Ida auhinnaga. Tiina ja Raul Ilvese kaasalöömisel ja toel loodi 2007. aasta suvel MTÜ Puurmani Noorteühing ning 2008. aastal käiviti Puurmani noortekeskus. Tiina tegeleb ka MTÜ raamatupidamisega.

Tiina on pere kooshoidja ja pereväärtuste edasi andja. Tema eestvedamistel toimuvad regulaarsed suguvõsa kokkusaamised.

Tiina tegelev vabal ajal hobiaiandusega, Räpina Aianduskoolist omandatud aianduse erialaga. Aastal 2005 omistati perekond Ilvesele rahvusvärvides mastivimpel eeskujuliku ja silmapaistva töö eest koduümbruse heakorrastamisel ning kaunistamisel. Tiina peres on 4 last.

 

TIINA KULL - ajaloo ja ühiskonnaõpetuse õpetaja Lähte Gümnaasiumis, ajaloohuvilisena töötab ERM 's giidina ja on Tarto talu noorperenaine. Tiina on fantastiline ema oma neljale lapsele. Alati rõõmus ning abivalmis. Hoiab, loob ning säilitab rahvakultuuri, on lõpetanud rahvariiete valmistamise kooli ja õmmelnud endale Maarja-Magdaleena kihelkonna rahvariided. Avatud talupäevadel tutvustab ja propageerib Tiina rahvariiete tegemist kandmist ja käsitööd. On koostanud raamatu „Rahvariided Vooremaa veerelt", mis avaldati 2014 aastal. On loonud mittetulundusühingu Tarto Maakoda, mille põhitegevuseks on Jõgevamaa rahvariiete andmebaasi loomine ja  huvilistele rahvariietealane nõustamine. Tantsib Eesti Maaülikooli rahvatantsuansamblis „ Tarbatu". Õpetab rahvatantsu Oskar Lutsu Palamuse Gümnaasiumi neljanda klassi lastele ja on aidanud gümnaasiumi tantsurühmadele korrektseid rahvariiete komplekte soetada. Tiina peres on 4 last.

 

MONIKA MAASING - töötab alates 2016. aastast Kaitseliidu Jõgeva maleva noorteinstruktorina. Enne töötas ta noorsootöötajana Siimusti noortekeskuses ja noorsootöö vanemspetsialistina Jõgeva Vallavalitsuses. Aastatel 2015-2017 juhib Monika Jõgeva vallas ja linnas Eesti ANK programmi „Noorte Tugila", mis tegeleb 15-26 aastaste noorte, kes ei õpi ega tööta, nõustamisega. Sellel aastal tutvustab ja õpetab Monika Jõgevamaa koolides „Kaitse end ja aita teist" programmi raames õpilastele eluks vajalikke teadmisi. Ta innustab lapsi osa võtma sportlikest üritustest ja on neile matkadel osalemise ja matkatarkuste jagamisega igati eeskujuks. Ta leiab lastega kiiresti nn „ühise keele" ning oskab neid tegevustesse kaasata. 2017. a algusest tegutseb Monika ka Jõgeva linna kodutütarde rühmajuhi vabatahtliku abina. Monika hea suhtlemisoskus, algatusvõime ja kohusetundlikkus nakatas noori, kellega koos kirjutati palju erinevaid projekte noortekeskuses vaba aja võimaluste valiku laiendamiseks, õpetlike ja harivate väljasõitude tegemiseks, laagrite korraldamiseks ning teiste noortekeskuste noortega sõprussidemete loomiseks. Monika peres on 3 last.

 

LEA PIKSONtöötab Põltsamaa Lasteaed Tõruke õpetaja abina. 2015. aastal asus ta Tallinna Ülikooli omandama alushariduse pedagoogi õppekava. Oma ametis on ta lapsesõbralik ja tahab omandada uusi teadmisi, et olla lastele hea õpetaja.

Peres on lastele loodud kõik tingimused nii õppimiseks, vaba aja sisustamiseks kui ka huviharidusega tegelemiseks. Lea on aastaid tantsinud Pajusi segarahvatantsurühmas „Kaljaan". Rahvatantsurühma koosseisus on ta osalenud mitmel üldtantsupeol Tallinnas ning maakondlikel ja kohalikel rahvatantsupidudel. Aastatel 2011-2013 osales Lea Tartus rahvarõivaste valmistajate koolitusel ning ta valmistas endale Põltsamaa kihelkonna naise rahvarõivaste komplekti. Kodukülas Loopres seisab Lea selle eest, et küla veevarustus toimiks. Lea on tagasihoidlik, sõbralik, abivalmis, usaldusväärne ja nõudlik. Need on iseloomuomadused, mida ta peab lastele oluliseks ning on lapsi ka nii kasvatanud. Lea peres on 3 last.

 

MARET JÕE - Torma Vallavalitsus on avaldanud tänu ja tunnustust kohusetundliku töö eest Torma Spordihoones. Ta on põllumajandusliku kõrgharidusega, kuid karjääri tegemise asemel oma elu pühendanud ennekõike lastele. Oma töös puutub ta igapäevaselt kokku samuti laste ja noortega – tema juurest saab kätte garderoobis kaduma läinud riideesemed ja unustatud koolikotid. Ta on töötanud rohkem kui 10 aastat Torma Spordihoone majahoidjana. Oma tööd teeb Maret suure hoolega, on äärmiselt kohusetundlik ja korralik. Tööandja väärtustab Mareti lojaalsust ja püsivust. Kaasteelised hindavad Mareti muhedat olekut ja rahulikku meelt. Mareti jaoks on oluline perele omakasvatud toidu pakkumine. Sügisperioodil võib Maretit kohata marja- ja seenemetsas. Mareti peres on 9 last.

 

JANE OJA - töötab Kasepää  Vallavalitsuse arendusspetsialistina. Jane Oja on noor aktiivne  inimene, võtab osa ühiskondlikust elust,. on olnud „Teeme ära"  talgupäeva eestvedaja Kasepää vallas. Südamenädala raames viib läbi üritusi. Annab  välja  Kasepää valla lehte. Koostab ise ja nõustab mittetulundusühinguid väikeprojektide koostamisel. Oma tööd teeb põhjalikult ja hoolega. Jane peres on 2 last.

 

PIRET KOLL - töötab Jõgeva Põhikooli kehalise kasvatuse õpetajana. Õpetaja ja treenerina on ta olnud peale oma kolme lapse vaimne ema ka sadadele õpilastele ja juhendatavatele. Pireti jaoks käivad töö ja hobi käsikäes, see on armastus ja kirg spordi vastu. Tema õpilased on aktiivsed, üksteisest hoolivad ja spordiga tegelemisele motiveeritud lapsed. Piret on sõbralik, hooliv, abivalmis, töökas ja usaldusväärne ning annab meeskonnale oma näo. Piret on kasvatanud üles kolm last, neist kõigist on saanud tublid ja tegusad inimesed. Emana on ta lastele eeskujuks. Kadestamisväärt on Pireti pühendumus oma perele, ja see, kui tugev pere tal on ja mida see pere on andnud ühiskonnale. Tal on tihtipeale käed-jalad tööd täis, aga enda lapsed on Pireti jaoks ikkagi prioriteediks. Kui lastel on hästi läinud, siis ei ole Piret kitsi sellest ka teistele teada andma. Ta muretseb laste pärast, elab nende sündmustele kaasa ja julgustab neid sirge seljaga edasi minema. Pireti peres on 3 last.

 

ARIANA ROOBA - on aktiivne inimene. Lapsed on väga tublid. Poeg Henn-Jaagup tuli Eesti meistrivõistlustel peotantsus teiseks. Lisaks enda lastele kasvab peres ka abikaasa puudega laps. Abikaasa Jaanus on Tartu Maarja kooli direktor. Ariana oli enne J.V. Veski nimelise Maarja Põhikooli direktoriks valimist Maarja põhikooli õpilaskodu kasvataja ning juhataja. Kuulub Tabivere valla alaealiste komisjoni koosseisu. Ariana peres on 2 last.

 

RITA KAASIK - igapäevast tööd teeb Sotsiaalkindlustusametis, kus aitab elu hammasrataste vahele jäänud inimesi. Töö kõrvalt leiab ta aega omandada sotsiaaltöö eriala rakenduskõrgkoolis.

Rita pere on väga ühtehoidev ning sõbralik. Koos on loodud kaunis kodu, millest ei puudu ka armsad koduloomad. Hoolimata sellest, et üle on elatud raskeidki aegu, on Rita ikka optimistlik ning pere on saanud katsumuste läbi tugevamaks. Rita on ka aktiivne kogukonnaliige. Ta kuulub Põltsamaa Vallavolikogusse ning on alalise hariduskomisjoni esimees. Tundliku sotsiaalse närviga inimesena märkab ta ikka abivajajaid ning pakub neile tuge. Kui valla külaseltsid korraldavad lastelaagreid ja muid üritusi, siis kutsutakse ikka Rita abiks. Kamari Haridusseltsi liikmena on ta igapäevaselt selle tegemistega seotud. Kindlasti lööb ta kaasa ka Kuningamäe Spordiklubi tegemistes, sest see klubi tegeleb ju suusatamisega. Rita on just ilus illustratsioon ütlemisele – kes palju teeb, see palju jõuab. Rita peres on 2 last.

 

Jõgevamaa Aasta Ema 2017

Jõgeva Maavalitsus ja Jõgevamaa Omavalitsuste Liit viivad läbi maakondliku konkursi

„Jõgevamaa Aasta Ema" 2017.

 

Konkursi „Jõgevamaa Aasta Ema" eesmärgiks oli selgitada välja Jõgevamaa ema, kes on silmapaistev töö- ja pereelus, aktiivne ühiskondlikul tasandil ja heaks eeskujuks teistele peredele.

 

"Jõgevamaa Aasta Ema" konkursile võib iga kohalik omavalitsus esitada ühe kandidaadi, kelle tegevus kodus, tööl ja ühiskondlikus elus on eeskujuks ning kes kasvatab vähemalt ühte last.

 

Taotluse esitamise tähtaeg on 1. aprill 2017 kirjalikult elektronposti aadressile info@jogeva.maavalitsus.ee või posti aadressile Suur tn 3, Jõgeva linn, 48306 JÕGEVA.

 

Konkursi taotluse vormi allalaadimiseks kliki siia.

 

Konkursi korra avamiseks kliki siia.

 

Lisainfo: Aime Meltsas, haridus- ja sotsiaalosakonna juhataja

Jõgeva Maavalitsus

tel 776 6361, 5340 3780

Aime.Meltsas@jogeva.maavalitsus.ee

Jõgevamaa Aasta Ema 2016

 

Merle Müür - Jõgevamaa Aasta Ema 2016

 

Konkursil tunnustakse Jõgevamaa ema, kes on silmapaistev töö- ja pereelus, aktiivne ühiskondlikul tasandil ja heaks eeskujuks teistele peredele.

 

2016. a läbi viidud konkursi  „Jõgevamaa Aasta Ema" laureaadiks kuulutati Merle Müür

 

 
 

Merle Müür töötab Anna Haava nim Pala Koolis matemaatikaõpetajana.


Ta on  musikaalne, mängib mitmeid muusikainstrumente, on sportlik, valdab võõrkeeli, seetõttu on ta osanud  leida oma laste parimad küljed ning pühendab palju aega laste huvitegevusele.

 

Merle ja tema poeg Imre on Kodavere murraku propageerijad ning koos on esinetud vabariigilistel üritustel.

 

On aktiivne külaelu edendaja, aastaid löönud kaasa Halliku Haridusseltsi näiteringis. Paljude kultuurisündmuste läbiviija.

 

Võimalusel kaasab Merle lapsi oma ettevõtmistesse - lapsed osalevad nii näiteringis kui ka  külaseltsi tegemistes.

 

Merle on sõbralik, abivalmis ning pedagoogide ja õpilaste poolt hinnatud õpetaja.

 

 

 

 

Merle Müür,

Jõgevamaa Aasta Ema 2016 

 

Konkursi võitja, nominendid ja külalised ühispildil Puurmani lossi trepil.