Kuperjanovi retk 2017

KUPERJANOVI RETK

4. märtsil 2017

 

Kõik huvilised saavad osaleda suusatades või matkates leitnant Julius Kuperjanovi ja tema partisanide austamiseks korraldataval retkel Puurmanist Tabiveresse.

 

Oodatud on nii kaitseliitlased, kes saavad panna proovile oma varustuse, kui ka pered, kes soovivad veeta sportliku päeva vabas õhus ja heas seltskonnas.

 

Retke pikkus on ligikaudu 23 km

Alustatakse Puurmani mõisahoone eest http://www.puurmanimois.ee) ja lõpetatakse Tabivere vallamuuseumi juures (http://muuseum.tabivere.net).

 

Rajaskeemiga tutvumiseks vajuta siia või siia.

 

 

Isiklikud transpordivahendid saab jätta Tabiverre, kust korraldajad transpordivad osalejad stardipaika Puurmanis.

 

Sarnaselt esimese retkega on rajal kontrollpunktid, kus pakutakse sooja jooki ja avaneb võimalus oma teadmised-osakused proovile panna ning lahendada ülesandeid viies valdkonnas: riigikaitse, pääste, loodus, meditsiin, julgeolek.

 

Finišis, Tabivere vallamuuseumis, pakutakse sooja suppi.

 

Riietuda ilmastikule sobivalt (vaata soovitusi). Kaasa võib võtta sooja jooki ja suupisteid. Kui rada osutub arvatust raskemaks, saab jalgu puhata toetussõidukis. Korraldatud on esmaabi andmine. Rajale maha kedagi ei jäeta!

 

Retk Puurmanist Tabiveresse on pühendatud 11.-13. jaanuarini 1919. a toimunud Julius Kuperjanovi partisanisalga rännaku mälestusele. Neil päevil liikus partisanisalk formeerimiskohast Puurmani lossist vastu lahingutele Tabivere ümbruses.

 

Registreerumine 1.-26. veebruar 2017.

 

Link leitav kodulehelt ja Facebooki ürituse lehelt (Kuperjanovi retk 2017)

 
Info: Kairi Sumero, Kaitseliidu Jõgeva maleva referent
e-post kairi.sumero@kaitseliit.ee
http://jogeva.maavalitsus.ee/kuperjanov2017

 

 

Retk Puurmanist Tabiveresse on pühendatud 11.-13. jaanuarini 1919. a toimunud Julius Kuperjanovi partisanisalga rännaku mälestusele. Neil päevil liikus partisanisalk formeerimiskohast Puurmani lossist vastu lahingutele Tabivere ümbruses.

 

Retke vapil kujundusel on kasutatud Puurmani vallast pärit Kuperjanovi partisani ILMAR UUS`i käiseembleemi.

Ilmar Uus liitus partisanidega Puurmani mõisas, läbis kogu sõjatee ja lõpetas teenistuse kompanii veltveeblina.

Tema panus riigikaitsesse jätkus Kaitseliidu ridades ja tema isamaalisuse järjepidevust hoiavad lapsed ning lapselapsed. Loe täiendavat infot siit.
 

Retke korraldajad:

Kaitseliidu Jõgeva malev, Naiskodukaitse Jõgeva ringkond, Noorte Kotkaste Jõgeva malev, Kodutütarde Jõgeva ringkond, Jõgeva Maavalitsus, Puurmani Vallavalitsus, Tabivere Vallavalitsus, Keskkonnaamet, Eesti Punase Risti Jõgevamaa Selts, Päästeameti Lõuna Päästekeskus, Jõgeva politseijaoskond ja Kuperjanovi jalaväepataljon.

 

Täiendav info: Kairi Sumero, KL Jõgeva maleva referent

e-post kairi.sumero@kaitseliit.ee