« Tagasi

Ameerika Ühendriikide suursaadik T.E. hr James D. Melville Jõgevamaal

 

 

18. septembril külastas Jõgeva maakonda Ameerika Ühendriikide suursaadik Eestis T.E. hr James D. Melville.

Suursaadikut võtsid vastu Jõgeva maavanem Viktor Svjatõšev, Põltsamaa linnapea Jaan Aiaots ja Põltsamaa Sõpruse pargi hooldaja Tiit Kulu.

 

Suursaadik istutas Sõpruse parki punase tamme. Nüüdseks on Sõpruse parki puu istutanud kõik Eestis resideerinud USA suursaadikud.

 
 
 
 

Külaskäigu programmi esimeseks sihtkohaks oli AS E-piim Põltsamaa meierei. Ettevõtte tegevusest andsid suursaadikule ülevaate juhatuse esimees Jaanus Murakas ja nõukogu aseesimees Toivo Kens.

 

Kingituseks pandi külalisele kaasa mitmekesise valiku Põltsamaal valmistatud erinevatest juustusortidest.

 

 

 

Aktsiaseltsis Põltsamaa Felix võõrustas suursaadikut ettevõtte turundusdirektor Marek Viiol. Veini valmistamist tutvustas üksikasjalikult veinitehnoloog Piret Karu.

Veini tootmisel on Põltsamaa tehasel pikaajalised traditsioonid ja väga head oskused ning kvaliteetsed Põltsamaa veinid on leidnud endale laialdase tarbijaskonna.

 

 

 

Põltsamaa Muuseumi ekspositsiooni tutvustas suursaadik Melville´ile

muuseumi juhataja Rutt Tänav.

 

 

Jõgeva Maavalitsuse ja Jõgevamaa kohalike omavalitsuste sõprussuhted Ameerika Ühendriikide Suursaatkonnaga Eestis on kestnud juba üle kahekümne aasta. Suurimad teened koostöö edendamisel on suursaatkonna protokollinõunikul Jõgevamaa Kuldristi omanikul Laine Lembaverel.

 

Sünnipäeva puhul õnnitlesid Laine Lembaveret ja kinkisid lillekimbud maavanem Viktor Svjatõšev ja linnapea Jaan Aiaots.