« Tagasi

Jõgevamaad külastasid sõpruspiirkondade esindajad Keuruust ja Kaišiadorysest

Jõgevamaal viibisid ametlikul külaskäigul meie sõpruspiirkondade delegatsioonid Keuruu linnast (Soome) ja Kaišiadoryse rajoonist (Leedu).

 

Keuruu linna delegatsiooni juhtisid linnapea Hannu Mars ja volikogu esimees Lauri Oinonen.

 

Kaišiadoryse rajooni delegatsiooni koosseisus olid linnapea Vytenis Tomkus, aselinnapea Algimantas Janavičius, administaratsiooni direktor Česlovas Neviera ja linnavolikogu liige kauuaaegne linnapea Romualdas Urmilevičius.

 

Soome ja Leedu omavalitsuste esindajate külaskäigu eesmärgiks oli tutvuda haldusreformi läbiviimisega Eestis ja Jõgevamaa arengusuundumustega riigreformi järgselt. Maavanem Viktor Svjatõšev esitas ülevaate Jõgeva Maavalitsuse olulisematest ülesannetest ja nende täitmisest Jõgevamaa tasakaalustatud arengu tagamisel.

 

Külalisdelegatsioonidele tutvustati ringsõidul ka Mustvee linna ja Kasepää valda ning anti ülevaade Mustvee piirkonna omavalitsuste liitumisest.

 

Politsei- ja piirivalveameti Lõuna prefektuuri Mustvee kordonis räägiti kordoni tegevusest turvalisuse ja julgeoleku tagamisel ning hõljukiga tehti tutvumisreis Peipsi järvel.

 

Jääaja Keskuses Tartu vallas said külalised ülevaate keskuse tegevusest ja tutvusid ekspositsiooniga.

 

Päeva ilmestas XX Suure Paunvere Väljanäituse ja Laada külastamine. Külalistele jättis väga sügava mulje väljanäituse mastaapsus, samuti erilaadsete kohalike käsitöötoodete rohkus ja külastajate suurearvulisus. Külalisi tervitasid ka Palamuse vallavanem Rati Persidski ja volikogu esinaine Terje Rudissaar.

 

 

Mustvees toimunud maavanem Viktor Svjatõševi vastuvõtul kõneldi koostöö jätkamise võimalustest ja vahetati meeneid.

 

Kaišiadoryse linnapea Vytenis Tomkus kinkis maavanemale Kaišiadoryse rajoonis abi vajavatele lastele antavad kaisukaru. Kaisukarude idee said Kaišiadoryse rajooni juhid Jõgevamaa algatusest.

 

Külalistega kohtusid ka Mustvee linnapea Max Kaur ja volikogu esinaine Riina Pajula. Jõgeva linna esindajana osales vastuvõtul linnavalitsuse liige Kalle Pint.