« Tagasi

Maavanem andis Taisto Liivandile üle Jõgevamaa Kuldristi

 

Täna, esimesel koolipäeval kogunesid Jõgeva Põhikooli õpilased ja õpetajad Piiri tänava koolimaja lipuväljakule, et rõõmsalt teha algust uue kooliaastaga.

 

Aktuse avahetkedel toodi toodi pidulikult lipuväljakule Jõgeva Põhikooli
uus lipp.

 

 

Tervitussõnavõtus lausus maavanem Viktor Svjatõšev: "Uute teadmiste, oskuste ja  kogemuste omandamine on kui õppereis. Igapäevane suhtlemine paljude inimestega võimaldab laiendada tutvusringkonda ning leida uusi sõpru.  Niimoodi sulandudes ühiskonda ollakse üks paljudest, kuid samas ka unikaalne   oma isikuomaduste tõttu.

 

Õppereisil avastame, et silmapiiri taga polegi maailma lõppu, vaid ees laiuvad üha uued maad ning veeväljad. Pilguheit läbi teleskoobi taevasse veenab meid, et kuu polegi juustukera, mida hiired öösel näksides kahandavad. Mingil hetkel mõistame, et teadmiste varalaegas on lõputu ja põhjatu. Seega on õppereis samuti lõpmatu, vaid lühikeste vahepeatustega ümberistumiseks.

 

Soovin teile toredat uut õppeaastat ja edukat õppereisi teadmiste maailmas!"

 

 

 

 

Maavanem andis kooliaasta avaaktusel Jõgevamaa Kuldristi üle kauaaegsele Jõgevamaa koolijuhile Taisto Liivandile.

 

 

 

Jõgeva maakonnas ootavad taas koolipinki  Luua Metsanduskool, neli gümnaasiumit, üks täiskasvanute keskkool, 13 põhikooli (neist 7 koos lasteaiaga), 6 lasteaed-algkooli, 12 lasteaeda.